+90 553 599 77 48
tr
tr

Paslanmaz Sac Rulo

Paslanmaz Sac Rulo

Paslanmaz rulo, paslanmaz dar rulo ve paslanmaz şerit rulo ihtiyaçlarınızda firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Farklı yüzey, kalınlık ve genişlikte rulolarımız depolarımızdan hemen teslim edilebilmektedir.

 

Paslanmaz Rulo Üretimi

Paslanmaz rulolar üretilirken erime ve döküm, şekillendirme, tavlama, kabuksuzlaştırma, kesme, paketleme aşamalarından geçmektedir.

Rulolar, yassı mamuller olarak tanımlandırılan grup içerisinde yer almaktadır. Paslanmaz çelik rulo yapmak için öncelikle hammaddeler yüksek sıcaklıklarda yaklaşık 8-12 saat bir fırında eritilir. Hammaddeler çoğunlukla demir cevheri, nikel ve krom ağırlıklı olmaktadır. Eriyik durumdaki paslanmaz çelik katı formların içerisine dökülür.

Katı formlar çiçek, kütük, çubuk ve tüp turları olarak adlandırmaktadır. Bu formdaki paslanmaz çelik yarı mamül durumdadır. Yarı mamul paslanmaz çelik ısıtılarak, devasa silindirlerden geçerek sıcak haddelenme işlerinden geçer.

Tavlama işlemi malzemenin iç gerilimlerini azaltmak için, belirlenen şartlarda ısıtılıp tekrar soğutulması işleridir. Tavlama ile malzeme daha yumuşak bir hale gelmektedir. Tavlama işlemlerinden sonra metal yüzeyinde tortu birikimi oluşur. Kabuksuzlaştırma işlemi bu tortunun yüzeyden temizlenmesine denilmektedir.

Kabuksuzlaştırma elektrik yardımı ile veya asit ile yapılabilmektedir. En son aşamada ise paslanmaz rulolar belirlenen boylarda kesilerek satışa sunulur. Paslanmaz çelik rulolar en az %10,5 oranında krom içermektedir. Krom oranına ve alaşımdaki diğer elementlere göre kalitesi belirlenmektedir. Paslanmaz rulolar birbiri üzerine sarılmış paslanmaz saç mamullerdir. Paslanmaz çelik rulolar bu haliyle kullanılmakta veya işlenerek başka bir paslanmaz ürüne dönüşmektedir.

Paslanmaz Rulo Çeşit ve Ebatları

Paslanmaz çelik rulolar AISI 303 / 304 / 304L / 316 / 316L / 316TI / 310 / 310S / 321 / 430 kalitelerinde imal edilmektedir. Saçlar  0,30 mm ile 6 mm kalınlıklar arasında değişmektedir. Rulo genişlikleri 10mm ile 1600mm arasıdır. Farklı ölçüler için firmamız ile iletişime geçerseniz, onların temini de yapılmaktadır.

Ruloların yüzeyi 2B, BA, 3N, 4N, 5N, Scotch Brite, Hairline ,Duplo olabilmektedir. Ferritik, östenitik, matenzitik, duplex, çökeltme rulo olarak 5 grupta paslanmaz çelik rulo bulunmaktadır. Paslanmaz saç ürünler çoğunlukla gıda sektöründe ve otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. Gıda sektöründe endüstriyel mutfak yapımında paslanmaz saç ürünlerden sıkça faydalanılır.

Paslanmaz rulolardan dekorasyon amaçlı faydalanma da olmaktadır. Asansör içerisi paslanmaz saç kaplama, yapı kolon ve duvar kaplama uygulamalarında paslanmaz rulolardan istenilen uzunlukta kesilen parçalar kullanılmaktadır. Rulo kullanımı sürekli benzer işi yapan firmalar için daha ekonomik bir tercih olmaktadır.

Gıda sektöründe 304 kalite paslanmaz ürünler kullanılır. Paslanmaz ürünler sıhhi malzemeler olduğundan gıda sektöründe tercih edilmektedir. Gıda üretim makinelerinde parça olarak, karıştırıcı ve makine şaselerinde kullanılmaktadır. Korozyona dayanımı ve sağlamlığı nedeniyle çatal bıçaklardan, sunum tezgâhlarına kadar çok farklı alanda kullanılmaktadır.

Hisarinoks Paslanmaz, olarak birçok kalite ve boyutta paslanmaz rulo üretimi ve satışı yapmaktayız. İhtiyacınız olan ürünleri satış portföyümüzde mutlaka bulabilirsiniz. İstediğiniz yüzey formunda ve paslanmaz kalitesinde paslanmaz rulo ürünler, en kısa temin süresinde firmamızdan alınabilir.

 
 
4.929 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Sohbete Başla
WhatsApp Destek
Fiyat ve Teknik Destek İçin WhatsApp' dan Bize Yazın, Size Yardımcı Olalım
Bizi Arayın
iğneadamobil sohbet