+90 553 599 77 48
tr
Hisarinoks.com.tr – Paslanmaz Çelik, Paslanmaz Sac, Paslanmaz Boru, Paslanmaz Profil
tr

Paslanmaz Dikişsiz Boru

Paslanmaz Dikişsiz Boru

Dikişsiz boru üretim süreci
Çelik borular ve borular farklı yöntemlerle üretilebilmektedir, ana yöntemler elektrik direnç kaynağı (ERW), füzyon kaynağı (EFW), çift daldırma ark kaynağı (DSAW) ve dikişsiz boru imalatıdır (SMLS). Dikişsiz boru üretim süreci, hammaddelerin çelik çubuklara dönüştürülmesiyle başlar. Farklı tip haddeleme makinelerinde çelik çubuklar, içi boş bir boru veya kabuk üreten bir delme çubuğu üzerinde ısıtılan ve itilen veya çekilen kütük adı verilen katı bir yuvarlak şekle dönüştürülür. Isıtma üretim süreci nedeniyle dikişsiz borular normalleştirilir ve aralık boyunca tutarlı bir çelik modele sahip olmalıdır.

Dikişsiz boru boyutları ve boyutları
Dikişsiz borular, daha zorlu uygulamalar için ısıl işlemin yanı sıra, boyutsal ve et kalınlık özelliklerine ilişkin müşteri ihtiyaçlarına göre tamamlanır. Genel olarak, API, ASTM ve ASME’nin mevcut standartlarına göre, 1/8 ”den 24” e kadar olan boyutlarda dikişsiz bir boru üretilmektedir. Karbon çelik, paslanmaz çelik ve alaşımlı çelik gibi farklı malzemeler için dikişsiz boru kullanılabilir. 

Çeşitli endüstriler için dikişsiz borular
Dikişsiz borular çoğunlukla petrol ve gaz, petrokimya, kimya ve enerji endüstrilerinde yüksek basınçlı gaz veya sıvı taşımak için kullanılır. Üretim prosesi herhangi bir kaynak içermediğinden, dikişsiz boruların daha fazla korozyona uğramadığı ve kaynaklı çelik borulara (ASME’ye göre) göre daha yüksek çalışma basıncına ve mekanik strese dayanacağı düşünülmektedir. Daha yüksek başlangıç ​​maliyetlerine rağmen, dikişsiz borular, kaynaklı borular için kusur, değiştirme ve kapsamlı testlerin potansiyelini dikkate alırken daha uygun maliyetlidir.

2.688 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Sohbete Başla
WhatsApp Destek
Fiyat ve Teknik Destek İçin WhatsApp' dan Bize Yazın, Size Yardımcı Olalım
Bizi Arayın