+90 553 599 77 48
tr
Hisarinoks.com.tr – Paslanmaz Çelik, Paslanmaz Sac, Paslanmaz Boru, Paslanmaz Profil
tr

Paslanmaz Çubuk

Paslanmaz Çubuk

Paslanmaz Çubuk Hakkında

Paslanmaz çubuk en çok tüketilen dolu malzeme çeşitlerindendir. Genellikle 3 mm üzeri ölçülerde satılan paslanmaz çubuklarnadiren 3 mm nin altındaki ölçülerde de satılmaktadır. 3 mm den 300 mm ye kadar olan ölçüler Hisarinoks Paslanmaz’da stoklu olarak bulunmakta diğer özel ölçüler ise talep üzerine getirilmektedir.
Hisarinoks, Paslanmaz çubukları istediğiniz boy ve ölçülerde kesebilmektedir.
Paslanmaz Çubuk

Paslanmaz Çubuk

Paslanmaz Çubuk Ölçüleri

Paslanmaz çubuklar Çap 1 mm’den (sırasıyla 2 mm, 2.5 mm, 3 mm, 3.5 mm, 4 mm, 4.5 mm, 5 mm, 5.76 mm, 6 mm, 6.35 mm, 7 mm, 8 mm, 8.85 mm, 9 mm, 10 mm den sonra)  20 mm’e kadar birer birer,  20 mm’den sonra çap 42 mm’e kadar ikişer ikişer,  45 mm’den çap 100 mm’e kadar da beşer beşer artarak giden ölçüler bulunur.  100 mm’den sonra çap 300 mm’e kadar onar onar artarak bulundurulurlar.

Paslanmaz çubuklarda, İnce ölçülerde toleranslar oldukça düşüktür.  Örneğin çap 1 mm ile 5 mm arasında +/- 0.01 veya 0.02 mm civarındadır.

Çap 5 mm ile 20 mm arasında +/- 0.02 ile 0.04 mm arasındadır.  Çap 20 mm’ den sonra +/- 0.05 mm’ e kadar çıkar.

Firmalar çoğunlukla çubuk formatını H9 toleransında getirir ve bu toleransta (artı tolerans yoktur, ) eksi tolerans vardır. En çok kullanılan ve üretilen tolerans budur. Ancak diğer toleransların ölçü aralıkları ya daha dar yada daha geniştir.

Paslanmaz Çubuk Standart üretim boyları :

Hindistan’ın 3 m, 4 m ve 6 metredir.  Avrupalı üreticilerin ise 3 m, 4 m ve küsuratlı, 5 metre ve küsuratlı, 6 metre (ki bunlar tam 6 metre değil her zaman 10 ila 20 cm daha uzun üretilirler. Bunun en başlıca sebebi, malzemenin muhtelif ölçülerde kesilmesi gerektiğinde boyun uzunluğundan firesiz olarak yararlanabilmeleri içindir)  Gemi ve büyük yatlar için üretilen şaft malzemesine göre 7 ila 8 metre arasındadır.

Paslanmaz Çelik Çubuk Kullanım Alanları: (Kesimli veya boy olarak)

  • Gıda sektöründe
  • Gemi ve yat sanayinde
  • Medikal sektöründe
  • İlaç sektöründe
  • Mutfak ekipmanlarında
  • Vana ve pompa parçalarında
  • Otomotiv yedek parçalarında gibi.

Paslanmaz Çubuk Fiyatları

Paslanmaz çubuk fiyatları genel olarak dünya nikel fiyatları ve dolardaki değişimlerle doğru orantılı olup, paslanmaz çucuk kalitesine görede değişiklik göstermektedir. Hisarinoks fiyat politikası olarak müşteri avantajlarını en üst düzeyde tutacak şekilde fiyatlarını güncellemektedir.

10.228 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Sohbete Başla
WhatsApp Destek
Fiyat ve Teknik Destek İçin WhatsApp' dan Bize Yazın, Size Yardımcı Olalım
Bizi Arayın